1111111111
34100 м. Дубровиця, Рівненська область, вул. Воробинська, 16, тел. (03658) 2-03-24, факс (03658) 2-03-08 E-mail: dubrrda@gmail.com, dubr@dubrrda.gov.ua
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Архів новин Авторизація
«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
» » ЛІСОВИЙ ЗБІР – ДЖЕРЕЛО НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

ЛІСОВИЙ ЗБІР – ДЖЕРЕЛО НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

Написав press
//
20 червня 2013
//
//
Всё что стоит знать о Таиланде читайте на othai.ru, а так же о путешетвиях. Если желаете что то скачать, то ищите тут cashwarez.ru. На сайте neowar.ru много интересного.

ЛІСОВИЙ ЗБІР – ДЖЕРЕЛО НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

 Сезон заготівлі  природних рослинних ресурсів місцевого значення – гаряча пора для мешканців нашого району.
Це їх можливість попрацювати  на заготівлі ягід, інших дарів лісу, збагатити свій харчовий раціон і , при можливості , покращити фінансовий стан родини. Крім того, надходження збору  за спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення є вагомим джерелом наповнення бюджетів органів місцевого самоврядування.
« Порядок , умови та органіізація справляння збору при заготівлі ягід чорниці  » і  стали основною темою    зустрічі  керівництва Дубровицької МДПІ з редактором районної газети « Дубровицький вісник» І С. Жуком .
    Перший заступник Дубровицької МДПІ О.С.Клюйко  розпочав свою розмову з того, що в літній період в районі  розпочинається сезон збору та заготівлі ягід  .Заготівля  природних рослинних  ресурсів  місцевого значення – це діяльність , пов’язана із збиранням , купівлею , транспортуванням , зберіганням  та реалізацією  юридичними та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, природних рослинних ресурсів місцевого значення.
Їх заготівля для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних та юридичних осіб – платна у відповідності  до рішення обласної ради  від 22 квітня 2011 року № 265 «Про порядок і умови  виділення  лімітів та організації справляння збору при здійсненні  побічних лісових користувань і заготівлі  другорядних лісових матеріалів » із змінами та доповненнями. Даним рішенням затверджено Порядок виділення лімітів та створено робочу групу, яка контролюватиме видачу дозволів на заготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення. Обсяги збору та заготівлі обмежені . Виділення лімітів кожному заявнику здійснюється  на конкурсних засадах. Умови конкурсу визначаються  відповідним розпорядження голови облдержадміністрації.
Суб’єкти підприємницької діяльності,  яким виділено ліміти , отримують                « заявку» в трьох примірниках із зазначенням  виділених лімітів на  заготівлю на кожне  лісогосподарське підприємство. Із вказаною « заявкою »  суб’єкти підприємницької діяльності (тимчасові лісокористувачі) звертаються  у вказане у « заявці» лісогосподарське підприємство, де вона  реєструється , а зазначені ліміти розподіляються по сільських радах, на території яких будуть заготовлятись природні лісові ресурси. Відповідно до зазначених у заявці лімітів СПД сплачують збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення до   бюджетів сільських рад за місцем  адміністративного  розташування  ділянок лісового фонду окремо за кожний вид сировини.
Рішенням обласної ради №901 від 05.04.2013року внесено зміни  до нормативів збору за спеціальне використання лісових ресурсів затверджених розпорядженням  голови  Рівненської  обласної  державної адміністрації  № 266 від 22.04.2011 року. Відповідно до прийнятого рішення нормативи збору в 2013 році становлять :

Брусниця, журавлина, чорниця, лохина, суниця обліпиха – 0,537 грн/1кг;
Горобина, бузина – 0,125 грн/1кг;
Калина, малина – 0,358 грн/1кг;
Ожина- 0,179 грн/1кг

Лише після сплати суб’єктом підприємницької діяльності  збору за спеціальне використання  лісових ресурсів до бюджетів сільських рад, реєстрації СПД  по місцю заготівлі як платника  окремого виду  податку; реєстрації в сільських радах заготівельних пунктів ; представлення  підтверджуючих документів про сплату податку з доходів  фізичних осіб за попередній рік, лісогосподарським підприємством проводиться видача лісового квитка.


Збір, заготівля (у тому числі закупка у населення ) природних лісових ресурсів місцевого значення відбувається лише в межах обсягу, вказаного  у виданому дозволі на спеціальне використання природних рослинних ресурсів (лісовому квитку).
Однак,  спостерігається  багато випадків  незаконної заготівлі  природних рослинних ресурсів  місцевого значення  суб’єктами  підприємницької діяльності  з різних областей  без належних документів . Велика конкуренція  між заготівельниками  призводить до необґрунтованого  підвищення цін  на сировину . Все це спонукає  до заготівлі  її без   сплати нормативних зборів.
Тому , з метою  посилення контролю  за  охороною, збереженням, раціональним  використанням  природних рослинних ресурсів місцевого значення , повного надходження коштів  від збору  за спеціальне використання  природних рослинних ресурсів  до місцевих бюджетів та  на виконання  п. 3   Рішення Рівненської обласної ради  від 22.04.11р.  № 265  необхідно на території сільської ради:
-     створити стаціонарні  заготівельні пункти з реєстрацією на    конкретних
суб’єктів  підприємницької діяльності, які отримали   дозвіл на заготівлю, та обладнати їх відповідною інформацією щодо  порядку сплати до місцевих бюджетів платежів від їх заготівлі та     термінів подання звітності до державних податкових інспекцій,                           розмірів закупівельних цін на лісові ресурси, тощо ;
              - забезпечити ведення   закупу лісових ресурсів суб’єктами                             підприємницької діяльності  згідно з виділеними лімітами  тільки на                           створених заготівельних пунктах з правом доступу на них     представників  органів місцевого самоврядування, податкових,  правоохоронних, природоохоронних органів та лісової охорони ;                 
-    визначити відповідальних осіб  з контролю  за заготівлею  природних рослинних ресурсів місцевого значення  ;
-    щоденно, відповідальними особами здійснювати контроль  за веденням обліку заготівель в журналі заготівлі ;
-    забезпечити  виконання заходів обласної програми «Ліси  Рівненщини на 2011-2015роки », затвердженої відповідним               рішенням  обласної ради ;
-       передбачити  у видатковій частині  бюджету  спрямування                 щоквартально  з дня сплати до місцевих бюджетів  не менше 50%                                                   коштів, що надходять від  збору  за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення  постійним лісокористувачам, на території яких проводиться спеціальне використання лісових ресурсів  і перераховувати їх  для фінансування вищезгаданої програми .
             На кожному пункті заготівлі ягід, дикорослих плодів  заготівельники зобов'язані вести закупівельні відомості за встановленою формою,  а також Журнал обліку заготівлі природних рослинних ресурсів місцевого значення, який повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений  печаткою і підписом уповноваженої особи податкового органу по місцю реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності .
Відповідно до ст..168 Податкового кодексу України,  суб’єкти підприємницької діяльності  при закупівлі ягід, дикорослих  плодів та інших природних рослинних ресурсів місцевого значення у громадян утримують податок з доходів фізичних осіб та перераховують його в бюджет протягом банківського дня , наступного за днем такої виплати з обов’язковим відображенням нарахованих, утриманих  та перерахованих сум  податку з доходів фізичних осіб    у формі 1-ДФ.
За відсутність податкового обліку або ведення його з  порушенням встановленого порядку, а саме: неведення закупівельних відомостей або ведення з порушенням встановленої форми СПД притягуються до адміністративної відповідальності.
За заготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення  суб’єктами господарювання без спеціального дозволу (лісового квитка) природоохоронні органи, лісова охорона застосовують штрафні (фінансові) санкції до вказаних  суб’єктів  відповідно до Постанов КМ України від 23 липня 2008 року № 665 "Про затвердження  такси для обчислення  розміру шкоди, заподіяної  лісу»
        

           Відповідно до Закону України від 04.11.11 р. № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності » до переліку податків і зборів, за які платниками єдиного податку не здійснюється нарахування, сплата та подання податкової звітності, не включено збір за спеціальне використання лісових ресурсів.
                     Отже, починаючи з 01.01.12 р., збір за спеціальне використання лісових ресурсів сплачують також і платники єдиного податку.

        Голова комісії з проведення реорганізації  
        Дубровицької МДПІ                                                                      Торгун Н.О.

все для dleфильмы и сериалы онлайн hdавтоматический обмен webmoney на приват24android игры, приложения, инструкции, обзоры
Комментариев пока еще нет. Вы можете стать первым!

Добавить комментарий!