Голова
Заступник
Апарат
Структурні підрозділи
Комунальні підприємства
Новини РДА
В області
В Україні
Новини звідусіль
Події
Додати новину
Основні завдання РДА
Інструкція з діловодства
Плани роботи РДА
Програми соц.-економ. розвитку району
зареєстровані в органах юстиції
2020 рік
1992-2019 роки
Історія району
Символіка району
Карта району
Населення району
Розклади руху транспорту
Нормативно-правові акти
Публічна інформація
Система обліку публічної інформації
Форма запиту на отримання публічної інформації
Звіти по результатах розгляду запитів на публічну інформацію
Інструкція щодо процедури надання запиту
Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності
Список посадових осіб, які організовують доступ до публічної інформації
Електронне звернення
Відкриті данні
Звіти голови РДА
Звернення громадян
Адмінпослуги
Громадська рада
Держслужба
Вакансії
Антикорупційні заходи
Регуляторна діяльність
Очищення влади
Реєстр міст. умов та обмежень
Доступність об’єктів
Детальні плани територій
Плани зонування територій
Районна рада
Міська рада
Сільські ради
Генплан
Інформації територіальних громад
Міндоходів
Військомат
Контрактна служба
Санепідслужба
Служба цивіл.захисту
Служба зайнятості
Фонд держмайна
Держземагентство
Служба соцзахисту
Колективні договори
Поліція
Юстиція
Казначейство
ФСС ТВП
Управління статистики
Державна прикордонна служба
Сектор державної реєстрації
Відділ освіти
Відділ культури
Громадська рада
Громадські обговорення
Соціально-економічне становище району
З минулого року держава почала фінансувати медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», тобто оплачувати надання допомоги конкретному пацієнту.
Нова медреформа стартувала з первинної ланки меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Тому кожна людина отримала можливість вільно обрати свого лікаря, якому довіряє, незалежно від свого місця проживання чи прописки. Відповідно, бюджетні гроші почали надходити до того медзакладу, де працює лікар, якого обрала людина.
За результатами реалізації першого етапу мед реформи 24,5 мільйони українців обрали свого лікаря і підписали з ним декларації на обслуговування. А медзаклади отримали від держави значно більше фінансування, що дало їм можливість збільшити в 2-3 рази зарплати лікарям, придбати необхідне устаткування та медичне обладнання.
Зокрема, з’явились додаткові сервіси для пацієнтів – на прийом до лікаря тепер можна записатись онлайн або телефоном, отримати консультацію лікаря телефоном, зробити всі базові аналізи та дослідження в приміщенні амбулаторії.
Щодо безкоштовної діагностики, З липня 2019 року бюджетні гроші підуть за пацієнтом на вторинний рівень меддопомоги - до поліклінік. Там кожен зможе пройти безкоштовне обстеження, здати аналізи, отримати консультацію. Єдина умова для безоплатного отримання цих послуг – мати направлення свого лікаря.
Відтак, пацієнт за направленням лікаря самостійно обирає заклад, до якого звернутись. Поліклініки, що приєднались до реформи, матимуть на дверях наліпку «Безкоштовна діагностика». Людина звертається до обраного закладу, отримує там допомогу лікаря-спеціаліста, здає додаткові аналізи, а держава перераховує гроші закладу за надані цій людині послуги. Заклади отримають додаткове фінансування, а значить і можливість збільшити зарплати лікарям-спеціалістам, придбати сучасне медичне обладнання та медикаменти.
За програмою «Безкоштовна діагностика» можна буде безоплатно отримати 54 лікувальні та діагностичні послуги, серед них 12 аналізів, 6 видів УЗД, 5 видів рентгену, 4 види біопсії, мамографія, операції одного дня.
Окрім цього, у 2019 році буде продовжено дію урядової програми «Доступні ліки». Відтак люди, що хворіють на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму, зможуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. На даний час це понад 260 препаратів, і їх кількість буде збільшуватись. За майже два роки дії програми було відшкодовано вартість ліків за понад 31 мільйоном рецептів.
З квітня отримати ліки за програмою можна буде за електронним рецептом. Віндозволить пацієнтам отримувати потрібні ліки в будь-якій аптеці, що увійшла в програму, незалежно від її місцезнаходження.
Важливо й те, що Уряд продовжує розбудову мережі кардіоцентрів. За 2017-2018 роки було профінансовано закупівлю 26 ангіографів для оснащення кардіоцентрів. У 2019-му буде придбано ще 13 ангіографів.
В разі гострого інфаркту міокарду людина отримує допомогу завдяки ангіографів безкоштовно. Людина з інфарктом повинна потрапити в такий центр якнайшвидше, адже надання медичної допомоги в перші дві години після інфаркту зменшує смертність в чотири рази.
Також у цьому році розпочнеться реформа екстреної медичної допомоги.
Відтак, закуплять нові «швидкі» з сучасним обладнанням, створять сучасні диспетчерські, а працівники бригад екстреної меддопомоги пройдуть додаткове навчання і будуть отримувати вищі зарплати.
За інформацією інформаційного вісника Уряду
🇺🇦Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України.
Урочистий Акт єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки став символом віковічного прагнення нашого народу жити у єдиній соборній незалежній державі. Щиро вітаємо вас із цим днем! Бажаємо здоров'я і натхнення, добробуту і злагоди, успіхів у роботі! Нехай любов до рідного краю згуртовує нас задля здійснення високої мети – процвітання нашої Батьківщини
З Днем Соборності України!