1111111111
34100 м. Дубровиця, Рівненська область, вул. Воробинська, 16, тел. (03658) 2-03-24, факс (03658) 2-03-08 E-mail: dubrrda@gmail.com, dubr@dubrrda.gov.ua
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Архів новин Авторизація
«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
» » » Про військовий «податок» під час «гарячої лінії»

Про військовий «податок» під час «гарячої лінії»

Написав admin
//
05 жовтня 2014
//
//
Всё что стоит знать о Таиланде читайте на othai.ru, а так же о путешетвиях. Если желаете что то скачать, то ищите тут cashwarez.ru. На сайте neowar.ru много интересного.
Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників податків відповідала начальник Дубровицької ОДПІ  Панько Любов Леонідівна. Платники запитували:

Хто є платниками військового збору?
 З 03.08.2014 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. №1621-VІІ, відповідно до пп. 21 п.1 І розділу якого, платники податку на доходи фізичних осіб сплачуватимуть військовий збір.
Отже, платниками військового збору є: фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізичні особи – нерезиденти, які отримують доходи із джерела їх походження в Україні;- податкові агенти щодо податку на доходи (коло податкових агентів щодо податку на доходи фізичних осіб окреслено в пп. 14.1.180 ПКУ).
 Що є об’єктом оподаткування військовим збором?
 Відповідно до підпункту 1.2 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
 За якою ставкою нараховувати військовий збір?
 Військовий збір слід утримувати з доходів фізичних осіб за єдиною ставкою в розмірі 1,5 відсотків. При цьому отримувати його потрібно зі всієї нарахованої суми оподатковуваного доходу (тобто без попереднього вирахування єдиного внеску та податку на доходи). Наприклад, фізособі в серпні 2014 року нарахували винагороду за договором підряду в сумі 2000 грн. із якої слід утримати єдиний внесок 52 грн. (2000 грн. х 2,6%), податок на доходи – 292,20 грн. ((2000 грн. – 52 грн.) х 15%). Військовий збір із такого доходу становитиме 30 грн. (2000 грн. х 1,5%).
Нараховувати, утримувати та сплачувати військовий збір потрібно в порядку, установленому ст. 168 ПКУ. Тобто діє механізм, аналогічний тому, який застосовується для податку на доходи.
 Які особи є відповідальними за утримання (нарахування) та сплату військового збору до бюджету?
Згідно із нормами підпункту 1.5 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України  відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 (а саме: роботодавець, який виплачує доходи на користь платника податку; податковий агент, для оподаткування доходів з джерела їх походження в Україні; платник податків, для іноземних доходів та доходів джерело виплати яких належить особам звільненим обов’язків сплати податку до бюджету).
Чи підлягають оподаткуванню військовим збором лікарняні?
 З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року №1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі – Закон), яким тимчасово до 1 січня 2015 року запроваджено військовий збір.
Відповідно до п.п.1.2 п.161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Згідно з п.1.4 п.161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
Відповідно до п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 Кодексу заробітна плата – основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Враховуючи, що оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності і сума допомоги з тимчасової непрацездатності з метою обкладення податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати, то такі виплати є об’єктом оподаткування військовим збором.
 Чи передбачена відповідальність за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору податковим агентом?
 Відповідно до підпункту 1.6 пункту 16 примітки 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст.176 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб.
Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані нести відповідальність у випадках, визначених ПКУ.
Пунктом 127.1 статті 127 ПКУ передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

                                                                                          Дубровицька ОДПІ
все для dleфильмы и сериалы онлайн hdавтоматический обмен webmoney на приват24android игры, приложения, инструкции, обзоры
Комментариев пока еще нет. Вы можете стать первым!

Добавить комментарий!