ok
34100 м. Дубровиця, Рівненська область, вул. Воробинська, 16, тел. (03658) 2-03-24, факс (03658) 2-03-08 E-mail: dubrrda@gmail.com, dubr@dubrrda.gov.ua
Меню
Структура

Голова
Заступник
Апарат
Структурні підрозділи
Комунальні підприємства

Новини

Новини РДА
В області
В Україні
Новини звідусіль
Події
Додати новину

Регламентуючі документи

Основні завдання РДА
Інструкція з діловодства
Плани роботи РДА
Програми соц.-економ. розвитку району

Розпорядження голови

зареєстровані в органах юстиції
2020 рік
1992-2019 роки

Відомості про район

Історія району
Символіка району
Карта району
Населення району
Розклади руху транспорту

Доступ до публ. інф.

Нормативно-правові акти
Публічна інформація
Система обліку публічної інформації
Форма запиту на отримання публічної інформації
Звіти по результатах розгляду запитів на публічну інформацію
Інструкція щодо процедури надання запиту
Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності
Список посадових осіб, які організовують доступ до публічної інформації
Електронне звернення
Відкриті данні

Інформація

Звіти голови РДА
Звернення громадян
Адмінпослуги
Громадська рада
Держслужба
Вакансії
Антикорупційні заходи
Регуляторна діяльність
Очищення влади
Реєстр міст. умов та обмежень
Доступність об’єктів
Детальні плани територій
Плани зонування територій

Органи місц.самовряд.

Районна рада
Міська рада
Сільські ради
Генплан
Інформації територіальних громад

Служби інформують

Міндоходів
Військомат
Контрактна служба
Санепідслужба
Служба цивіл.захисту
Служба зайнятості
Фонд держмайна
Держземагентство
Служба соцзахисту
Колективні договори
Поліція
Юстиція
Казначейство
ФСС ТВП
Управління статистики
Державна прикордонна служба
Сектор державної реєстрації
Відділ освіти
Відділ культури

Місцеві сайти

Місцеві сайти

Інвестуй

Інвестуй

До відома

До відома

Громадська рада

Громадська рада
Громадські обговорення

Соц.-екон. стан. району

Соціально-економічне становище району

Проекти

ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИМ ЗА УКРАЇНУ ДУБРОВИЧЧАНАМ-ВОЇНАМ АТО

Календар
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів новин
Січень 2021 (12)
Грудень 2020 (36)
Листопад 2020 (57)
Жовтень 2020 (75)
Вересень 2020 (34)
Серпень 2020 (90)
banner125x125Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125


banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

banner125x125

» » ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ "НІ ! - БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОМУ БАТЬКІВСТВУ"

10-07-2013, 14:35
ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ "НІ ! - БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОМУ БАТЬКІВСТВУ"
Рейтинг:
Категорія: Новини РДА

ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ НА ТЕМУ "НІ ! - БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОМУ БАТЬКІВСТВУ"

 

         Сучасне суспільство загострило чимало соціальних та моральних проблем, перед якими часто безпорадно розводимо руками. Життя доводить, що реальна ситуація в сім"ї може бути дуже далекою від ідилічної картини. Сім"я може бути  місцем, де розігруються невидимі, а іноді й видимі для оточуючих людські трагедії.

         Зниження потенціалу загальнолюдських і духовних цінностей у суспільстві призводить до розвитку соціального сирітства – зростає кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування. Такий розвиток подій потрібно неодмінно призупиняти, щоб дана ситуація не набула ще більш грандіозних масштабів.

10 липня в приміщенні райдержадміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «НІ!-безвідповідальному батьківству» при  голові райдержадміністрації Олександру Шатову.

         Для обговорення проблеми соціального сиріцтва в районі були запрошені керівники виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, медицини, освіти, молодіжних структур та ін.

         Мета проведення заходу – профілактика дитячої безпритульності та бездоглядності, соціального сиріцтва серед дітей, сприяння  популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ось про що йшлося на засіданні «круглого столу»:

         Серед основних причин збільшення кількості соціальних сиріт, крім традиційних (асоціальна поведінка батьків, поширення алкоголізму та наркоманії), з"явилися і нові, характерні для періоду активних реформ у суспільстві, а саме: економічна нестабільність, безробіття, соціальна малозахищеність, підвищена психологічна вразливість. Все це призводить до конфліктів у сім"ях, стає головною причиною невиконання батьками своїх обов"язків по вихованню дітей. Дуже насторожує нинішня ситуація у державі, коли виник такий негласний вид заробітку, як народження дітей заради виплати одноразової допомоги при народженні. В сім’ях, де неодноразово поставало питання про позбавлення батьків батьківських прав, де діти недоглянуті, мама ходить вагітна за третьою, четвертою дитиною, яка насправді їй не потрібна. Як зупинити цей бум високої народжуваності саме в таких категоріях сімей? Адже спосіб життя батьків є одним із вирішальних елементів у виборі дітьми форми поведінки. Тому закономірним є той факт, що діти з неблагополучних сімей, виростаючи, повторюють долю своїх горе-батьків. Батьки народжуючи їх, не задумуються, що вони можуть дати новій людині, яка прийшла у світ? Які моральні якості та матеріальні блага? Яке майбутнє чекає на цих діток? Та й кошти, отримані при народженні, навряд чи будуть збережені для цієї дитини, для її майбутнього. Такі батьки не можуть (а часто і не хочуть) приділяти дітям достатньо уваги, піклуватись про них, тому маємо таке явище, як дитяча безпритульність та бездоглядність. А в результаті – позбавлення батьків батьківських прав, притулок, інтернат та зламані людські долі...

         На сьогодні найбільш соціально вразливими є сім"ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, насамперед сім"ї, де батьки з певних причин (через тривалу хворобу, інвалідність, малозабезпеченість, безробіття тощо) не можуть забезпечити належного утримання та догляду за дитиною; сім"ї з дітьми, де члени сім"ї є особами з особливими потребами; сім"ї з дітьми, де батьки є трудовими мігрантами; сім"ї з дітьми, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов"язків; та ін..

         Значною є кількість дітей, які проживають у малозабезпечених сім"ях, що створює ризик влаштування таких дітей до інтернатних закладів за заявою батьків у зв"язку з неспроможністю задовольнити потреби дітей через бідність чи безробіття. Перебування дітей у спеціалізованих закладах розглядається батьками як єдина можливість для їх дитини отримати належну медичну допомогу та освіту.

         З таких сімей діти потрапляють у державні заклади, а після набуття ними статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, постає питання про влаштування їх до пріоритетних форм виховання: усиновлення, влаштування під опіку, піклування, до прийомних сімей та будинків сімейного типу.

         Упродовж останніх років досягнуто певного прогресу у сфері соціального захисту дітей та сімей з дітьми, зокрема,  запроваджено державну допомогу при усиновленні дитини, створено єдину базу даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшено виплати на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усунуто дискримінацію у фінансуванні утримання таких дітей залежно від форми влаштування, визначено порядок провадження органами опіки та піклування діяльності, пов"язаної із захистом прав дитини, вдосконалено процедуру усиновлення дітей, сформовано мережу реабілітаційних установ, закладів соціального захисту та соціального обслуговування, запроваджено правовий інститут Уповноваженого Президента України з прав дитини.

         Вжиті заходи дозволили зменшити безпритульність дітей, активізувати усиновлення дітей громадянами України, забезпечити пріоритетність національного усиновлення над міждержавним. Унаслідок розвитку сімейних форм виховання значно зменшилася кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих у заклади для таких дітей. Станом на 1 липня 2013 року під опікою, в прийомних сім"ях, дитячих будинках сімейного типу виховується 93 відсотка дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

все для dleфильмы и сериалы онлайн hdавтоматический обмен webmoney на приват24android игры, приложения, инструкции, обзоры
Переглядів: 1 385
Коментарів: 0
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 
Інщі новини по темі:


12-01-2021, 09:01
На Рівненщину насуваються морози
Рейтинг:
Категорія: Новини РДА
Переглядів: 72
Коментарів: 0
10-01-2021, 11:46
Трагічна звістка про втрату бійця
Рейтинг:
Категорія: Новини РДА

Трагічна звістка про втрату бійця

 

Переглядів: 113
Коментарів: 0

Інформування громадян з приводу земельних правовідносин

 

Переглядів: 237
Коментарів: 0

Вітання з Новорічно- Різдвяними святами голови РДА Олександра ГУЗИЧА

 

Переглядів: 175
Коментарів: 0
31-12-2020, 11:00
З прийдешнім Новим 2021 роком!
Рейтинг:
Категорія: Новини РДА

З прийдешнім Новим 2021 роком!

 

Переглядів: 256
Коментарів: 0

Коронавірус на Рівненщині: статистика на ранок 31 грудня

 

Переглядів: 231
Коментарів: 0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 217