1111111111
34100 м. Дубровиця, Рівненська область, вул. Воробинська, 16, тел. (03658) 2-03-24, факс (03658) 2-03-08 E-mail: dubrrda@gmail.com, dubr@dubrrda.gov.ua
Slide 1
Slide 2
Slide 3
Slide 4
Slide 5
Архів новин Авторизація
«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
» » » ЛІСОВИЙ ЗБІР – ДЖЕРЕЛО НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

ЛІСОВИЙ ЗБІР – ДЖЕРЕЛО НАПОВНЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

Написав admin
//
03 липня 2014
//
//
Всё что стоит знать о Таиланде читайте на othai.ru, а так же о путешетвиях. Если желаете что то скачать, то ищите тут cashwarez.ru. На сайте neowar.ru много интересного.ЛІСОВИЙ ЗБІР – ДЖЕРЕЛО НАПОВНЕННЯ

МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ


Сезон заготівлі природних рослинних ресурсів місцевого значення – гаряча пора для мешканців нашого району.

Це можливість попрацювати на заготівлі ягід, інших дарів лісу, збагатити свій харчовий раціон і , при можливості , покращити фінансовий стан родини. Крім того, надходження збору за спеціальне використання природних рослинних ресурсів місцевого значення є вагомим джерелом наповнення бюджетів органів місцевого самоврядування.

Їх заготівля для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних та юридичних осіб – платна у відповідності до рішення обласної ради від 22 квітня 2011 року № 265 «Про порядок і умови виділення лімітів та організації справляння збору при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів » із змінами та доповненнями. Даним рішенням затверджено Порядок виділення лімітів та створено робочу групу, яка контролюватиме видачу дозволів на заготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення. Обсяги збору та заготівлі обмежені . Виділення лімітів кожному заявнику здійснюється на конкурсних засадах. Умови конкурсу визначаються відповідним розпорядження голови облдержадміністрації.

Суб’єкти підприємницької діяльності, яким виділено ліміти , отримують « заявку» в трьох примірниках із зазначенням виділених лімітів на заготівлю на кожне лісогосподарське підприємство. Із вказаною « заявкою » суб’єкти підприємницької діяльності (тимчасові лісокористувачі) звертаються у вказане у « заявці» лісогосподарське підприємство, де вона реєструється , а зазначені ліміти розподіляються по сільських радах, на території яких будуть заготовлятись природні лісові ресурси. Відповідно до зазначених у заявці лімітів СПД сплачують збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення до бюджетів сільських рад за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду окремо за кожний вид сировини.

Звертаємо увагу, що рішенням Рівненської обласної ради від 05 квітня 2013 року №901 «Про внесення змін до рішення обласної ради від 22.04.2011 №266 «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення» зі змінами, передбачено щороку наростаючим підсумком проводити індексацію нормативів збору за спеціальне використання лісових ресурсів, затверджених зазначеним рішенням, на індекс цін виробників промисловості продукції за попередній календарний рік, офіційно визначений та оприлюднений Державною службою статистики України.

Індекс цін виробників промисловості продукції за 2013 рік склав 101,7 відсотки.

Тобто, у поточному році застосовуються ставки збору за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів, затверджені зазначеним вище рішенням обласної ради від 05 квітня 2013 року №901, збільшені у 1,017 рази(наприклад, ставка збору за 1 кг чорниці становить у 2014 році 0,546 грн.).

Брусниця, журавлина, чорниця, лохина, суниця обліпиха – 0,546 грн/1кг;

Горобина, бузина – 0,127 грн/1кг;

Калина, малина – 0,364 грн/1кг;

Ожина- 0,182 грн/1кг


Лише після сплати суб’єктом підприємницької діяльності збору за спеціальне використання лісових ресурсів до бюджетів сільських рад, реєстрації СПД по місцю заготівлі як платника окремого виду податку; реєстрації в сільських радах заготівельних пунктів; представлення підтверджуючих документів про сплату податку з доходів фізичних осіб за попередній рік, лісогосподарським підприємством проводиться видача лісового квитка.

Збір, заготівля (у тому числі закупка у населення ) природних лісових ресурсів місцевого значення відбувається лише в межах обсягу, вказаного у виданому дозволі на спеціальне використання природних рослинних ресурсів (лісовому квитку).

Однак, спостерігається багато випадків незаконної заготівлі природних рослинних ресурсів місцевого значення суб’єктами підприємницької діяльності з різних областей без належних документів . Велика конкуренція між заготівельниками призводить до необґрунтованого підвищення цін на сировину . Все це спонукає до заготівлі її без сплати нормативних зборів.

Тому, з метою посилення контролю за охороною, збереженням, раціональним використанням природних рослинних ресурсів місцевого значення , повного надходження коштів від збору за спеціальне використання природних рослинних ресурсів до місцевих бюджетів та на виконання п. 3 Рішення Рівненської обласної ради від 22.04.11р. № 265 необхідно на території сільської ради:

- створити стаціонарні заготівельні пункти з реєстрацією на конкретних

суб’єктів підприємницької діяльності, які отримали дозвіл на заготівлю, та обладнати їх відповідною інформацією щодо порядку сплати до місцевих бюджетів платежів від їх заготівлі та термінів подання звітності до державних податкових інспекцій, розмірів закупівельних цін на лісові ресурси, тощо ;

- забезпечити ведення закупу лісових ресурсів суб’єктами підприємницької діяльності згідно з виділеними лімітами тільки на створених заготівельних пунктах з правом доступу на них представників органів місцевого самоврядування,податкових,правоохоронних, природоохоронних органів та лісової охорони ;

- визначити відповідальних осіб з контролю за заготівлею природних рослинних ресурсів місцевого значення ;

- щоденно, відповідальними особами здійснювати контроль за веденням обліку заготівель в журналі заготівлі ;

- забезпечити виконання заходів обласної програми «Ліси Рівненщини на 2011-2015роки », затвердженої відповідним рішенням обласної ради ;

- передбачити у видатковій частині бюджету спрямування щоквартально з дня сплати до місцевих бюджетів не менше 50% коштів, що надходять від збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення постійним лісокористувачам, на території яких проводиться спеціальне використання лісових ресурсів і перераховувати їх для фінансування вищезгаданої програми .


На кожному пункті заготівлі ягід, дикорослих плодів заготівельники зобов'язані вести закупівельні відомості за встановленою формою, а також Журнал обліку заготівлі природних рослинних ресурсів місцевого значення, який повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений печаткою і підписом уповноваженоїособи податкового органу по місцю реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності .

За заготівлю природних рослинних ресурсів місцевого значення суб’єктами господарювання без спеціального дозволу (лісового квитка) природоохоронні органи, лісова охорона застосовують штрафні (фінансові) санкції до вказаних суб’єктів відповідно до Постанов КМ України від 23 липня 2008 року № 665 "Про затвердження такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».

Під час сезону заготівлі здійснюється постійний контроль за наявністю у заготівельників лісових квитків, повнотою сплати до бюджету збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення та податку на доходи фізичних осіб.

Торік,зметою контролю за повним і своєчасним надходженням платежів до бюджету,Дубровицькою ОДПІ з участю працівників лісової охорони ДП «Висоцьке ЛГ » та ДП «Дубровицьке ЛГ», проведено 8 рейдів-перевірок. Протягом сезону заготівлі лісокористувачами-заготівельниками сплачено до місцевого бюджету 324,3 тис. грн. лісового збору від побічних лісових користувань тобто за 600 тон, що майже в два рази більше від виділених лімітів (327тон).Надходження податку з доходів фізичних осіб за 2013 рік становили 38,1 тис. грн.


Дубровицька ОДПІ

все для dleфильмы и сериалы онлайн hdавтоматический обмен webmoney на приват24android игры, приложения, инструкции, обзоры
Комментариев пока еще нет. Вы можете стать первым!

Добавить комментарий!